Rozdział 21 : XANA odzyskuje moce. Część 2

Roboty i ludzie Vortexa osaczyli wojowników Lyoko ze wszystkich stron. Podeszli do wojowników Lyoko i ich obezwładnili.
Wyrywali się , ale nic im to nie dawało więc zaprzestali swoich prób.
Jedynie Andrzej jakimś cudem zdołał się wyrwać , przebijając na wylot kataną robota Vortexa.
Potem rozpoczęła się walka pomiędzy robotami Vortexa i ludźmi Zero , a Andrzejem.
Andrzej rzucił 2 czarne pola energii w roboty i zniszczył je , a potem rozciął na pół kolejne 3.
Skopiował zdolność Urlicha i nim spostrzegli to ludzie Zero , rozwiązał wojowników Lyoko.
Nie możemy pozwolić im uciec! – krzyknął jeden z ludzi Zero.
Nagle roboty zaczęły się ze sobą łączyć i tworzyć jednego wielkiego i potężnego robota. Był wyposażony w laserowe działa , laserowe ostrza , miotacze ognia , miniguny i bardzo potężny pancerz. Wielki , połączony robot zaczął w niego wystrzeliwywać pociski samonaprowadzające i wiązki laserów. Amdrzej używał supersprintu by zdąrzyć uniknąć laserów i przecinać samonaprowadzające rakiety.
Stworzył swoje 10 klonów , które osaczyli robota ze wszystkich stron. Wszystkie na raz wystrzeliły pola energii , a Andrzej wbiegł na samą górę robota i wbił w jego rdzeń swój miecz. Robot rozpadł się i wybuchł. Okazało się , że były to syntezoity , czyli nowe roboty Vortexa , które się uczą i mogą przybrać dowolną formę. Przez ostrzał z pół energii zamieniły się w czystą energię. Wystrzeliły pola energii i zniszczyły klony Andrzeja.
Potem Andrzej strzelał do nich polami energii , ale to był błąd , bo zwiększał tylko ich moc i masę. Bez problemu wchlaniały pola energii Andrzeja i rosły w siłę.
Co robić… Co robić… – myślał Andrzej
Roboty zbliżały się do niego , pozostawiając ślady po sobie w podłożu. Postanowił je przechytrzyć.
Połączył swoje 2 katany w miecz i ustawił go tak , jakby chciał wystrzelić z niego promień.
Z tyłu stworzył swojego klona , który rzucił kamieniem w roboty. Roboty nie dały się na to i zniszczyło go zanim on zamienił je w kamień.
Plan Andrzeja spalił na panewce , więc spróbował je przebić. Przebił robota na wylot nic mu nie robiąc , bo był z energii.
Nic na to chyba nie poradzę… Myśl Andrzej myśl! – mówił do siebie
Wymyśliłem! – powiedział ucieszony.
Zaczął tworzyć niewyobrażalne wielkie pole energii i gdy skończył wystrzelił je w roboty.
Zaczęły bez umiaru wchłaniać tą masę energii i łączyć się z nią , zaczęli się powiększać i zamieniać w jedną wielką kule energii aż w końcu… Wybuchły od zbyt wielkiej energii , którą miały w sobie.
Nic po nich nie pozostało.
Andrzej obezwładnił resztę i ruszył z Wojownikami Lyoko do rdzenia następnej repliki.
Weszli do pokoju i o dziwo nie było żadnych przeciwników. Jeremie shakował wejście i weszli do pomieszczenia z rdzeniem. Tam czekała ich niespodzianka. Coś czego się nie spodziewali… Przez szybę zobaczyli wielką halę produkcyjną , a na niej Syntezoidy , których było wystarczjąco , by zniszczyć wszystkie repliki , a nawet więcej.
Dobra… Teraz naszym priorytetem jest danie mojemu ojcu więcej energii. – powiedział Andrzej
Tak… Wiemy o tym tylko jak? – odpowiedziała reszta.
Prosto. Jeremie musi jedynie odzyskać rdzeń i shakować go by działał dla nas i XANY , a potem je prześlę mu jego oczekiwaną moc. – Andrzej
Dobrze. – Jeremie podszedł do rdzenia i zaczął go hakować. Wy za ten czas zniszczcie tą halę produkcyjną. – Jeremie.
Tuż po tym jak Jeremie to powiedział , Syntezoidy aktywowałem się i skoczyły na szyby pomieszczenia. Roztrzaskały je i wskoczyło 10 Syntezoidów do środka. Andrzej wbił w jednego miecz , lecz po chwili ten miecz pojawił się w ręce Syntezoida , a potem poczuł jak przebija jego brzuch. Stracił wiele punktów życia.
Rozdzielił miecz na 2 katany , tak samo zrobił syntezoid. Na plecach robotów wyrosły ostrza katan Andrzeja , jak na całym ich ciele.
Jeremie pośpiesz się! – powiedział Andrzej broniąc się katanami.
Chwila… Już kończę! – Jeremie.
Yuki swoim wielkim mieczem uderzyła w 3 Syntezoidy i przecięła na pół , lecz nim się obejrzała odbudowały się i miały jej miecze w ręce.
Wojownicy Lyoko byli na przegranej pozycji.
W akcie desperacji Jeremie stworzył potężne pole siłowe , za którym ukryli się wojownicy Lyoko.
Skończyłem! – Jeremie.
To świetnie. Zaraz ją prześlę , ale najpierw… Wyłączę te roboty. – wyłącza roboty Vortexa i przesyła energię XANIE – Andrzej.
Tymczasem w Lyoko:
XANA zaczął świecić czerwono-czarną poświatą i czuł jak moc do niego przybywa.
Dzięki synu. – powiedział z uśmiechem i kopnął Vortexa z całej siły w brzuch.
Stworzył 3 swoje klony i zaatakował katanami Vortexa z 4 stron na raz.
Mocno go poranił i zaczęła wypływać z Vortexa moc.
Myślisz , że tak łatwo dam się pokonać? Nigdy w życiu! – Vortex zniszczył klony XANY i wystrzelił w niego pole energii.
Wchłonął je ,a potem rzucił Vortexem o ścianę. Zaczął ciskać w niego piorunami.
Naelektryzował swój miecz i podszedł do Vortexa.
Podniósł go do góry i wbił swój naelektryzowany miecz w Vortexa. Cały prąd z miecza przeszedł na Vortexa i zaczął niekontrolowane wybuchać. Vortex coraz bardziej tracił energię przez wybuchy jego mocy i prądu. XANA wystrzelił w niego piorun , a wtedy Vortex ostatecznie wybuchł i po jego ludzkiej formie został popiół. Jeszcze tu wrócę! – powiedział i zamienił się w dym.
XANA zniknął z Lyoko , wleciał do głównego rdzenia i aktywował go. Wszystkie fabryki z replikacji znów były jego. Vortex stracił ważną replikę XANY , ale nie utracił prawie w ogóle mocy. Odpłynął swoim statkiem przypominającym gwiazdę i zniknął w cyfrowym morzu.
Wojownicy Lyoko wrócili do Skida , a potem do Kartaginy skąd zostali zmaterializowani. Była godzina 3:00 więc poszli spać na lotniskowcu. XANA postanowił przeprogramować Syntezoidy by działały dla niego i zmienić ich wygląd. XANA usiadł w swojej replice i zaczął rozmyślać.
W tym czasie Vortex był na dnie cyfrowego morza i rozmyślał jak pozbyć się XANY raz na zawsze.

1 Komentarz

  1. Witam
    Chciałbym Cię zaprosić do wzięcia udziału w Głosowaniu na Najlepszy Blog Miesiąca oraz Wakacji 2015. Wzięcie udziału w głosowaniu to świetna okazja do zaprezentowania swojego bloga wśród innych oraz poznania innych ciekawych blogów. Więcej szczegółów na http://najblog-code-lyoko-2015.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.